Sędziowanie na III Cypriniadzie Małopolskiej – 25-28.04.2019

W dniach 25-28.04 na łowisku Kuter Port w Nieznanowicach odbyła się III Cypriniada Małopolska. Dzięki uprzejmości, a także zaufaniu organizatorów dane mi było sędziować na tym wydarzeniu.

Był to kolejny element w mojej „karierze” wędkarstwa karpiowego i jednomyślnie mogę stwierdzić, że to ciężka praca podczas organizacji zawodów. Poczynając od zapoznania z Regulaminem, losowaniu stanowisk, codziennym ważeniu, dostarczaniu obiadów na stanowiska, a kończąc na ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród sędzia w trakcie zawodów jest cały czas dostępny dla zawodników.

Przez okres trwania zawodów sędzia jest dyspozycyjny przez 24h/dobę , niemniej jednak ma  też chwile dla siebie. My z drugim sędzią wykorzystywaliśmy te chwile na wędkowanie na drugim zbiorniku. I w niewielkiej ilości czasu jaki mieliśmy głównie wieczorami udało się nam wypracować kilka pięknych ryb w przedziale od 6 do 18,7 kg.

Ponadto dzięki takim wydarzeniom pojawia się możliwość zapoznania wielu wyjątkowych osób (zawodników, producentów sprzętu i akcesoriów wędkarskich) powiązanych z tym pięknych sportem, a zarazem hobby jakim jest wędkarstwo karpiowe.